top of page
THOUGHTS, FEARS, HOPES AND IDEAS.
PALURAMANN
ЧОМУ ДЕХТО НАПОЛЯГАЄ
НА ТОМУ, ЩОБ НЕ НАЗИВАТИ
ЗЛОЧИНИ РАШИСТІВ В УКРАЇНІ
«ГЕНОЦИДОМ»?
Станом на серпень 2022 року вісім країн офіційно визнали дії росії в Україні геноцидом, та ще більше світових лідерів публічно описують звірства, вчинені російськими солдатами, тією ж термінологією.
І це, на мій погляд, абсолютно правильний крок, тому що він не тільки прояснює напруженість того, що відбувається в Україні, але й допомагає нам зрозуміти, що стоїть на кону цієї війни для українського народу. Навіть під час написання цієї глави, незліченні напади та масові вбивства, вчинені в ім’я «руського міра», продовжують відбуватися без кінця.
Але «ще більше» не означає «всі». І в цьому розділі я хотіла би висвітлити можливі причини щодо того, чому дехто утримується від визначення геноцидом злочинів рашистів в Україні.
ПО-ПЕРШЕ, ПОЧНЕМО З САМИХ КРАЇН.
ЯКЩО МИ ПОГЛЯНЕМО НА МІЖНАРОДНІ ІНСТИТУЦІЇ, ТО
ПУБЛІЧНОГО ВИЗНАННЯ ТОГО, ЩО РОСІЯ ЗДІЙСНЮЄ ГЕНОЦИД В
УКРАЇНІ, ЩЕ НЕ БУЛО – ЛИШЕ ЗАСУДЖЕННЯ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ ПРИПИНИТИ ЦІ ЗВІРСТВА.
Цікавим є те, що представники багатьох інституцій зазвичай наполягають на відмові від використання терміну геноцид у контексті України.
ЗРЕШТОЮ, БІЛЬШІСТЬ ЗАУВАЖЕНЬ ЩОДО НЕНАЛЕЖНОГО
ВИКОРИСТАННЯ «ГЕНОЦИДУ» В КОНТЕКСТІ УКРАЇНИ, ЯК НЕ ДИВНО,
НАДХОДЯТЬ ВІД ЮРИСТІВ-МІЖНАРОДНИКІВ, ОСКІЛЬКИ В СУЧАСНОМУ
МІЖНАРОДНОМУ ПРАВІ ІСНУЄ НЕЗЛІЧЕННА КІЛЬКІСТЬ КРИТЕРІЇВ,
ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ДОКАЗІВ.
Звісно я усвідомлюю, що більшості іноземних міжнародників, які до лютого цього року не працювали в контексті України або не заглиблювалися в історико-культурний дискурс та історію відносин між росією та Україною, важко прийняти аргументи та докази щодо неоколоніалістичної та неоімперіалістичної поведінки росії та її солдатів – тим самим потребуючи більше часу, щоб опрацювати все, що відбувається.
ПРОТЕ ПОТРІБНО УСВІДОМИТИ, ЩО ЧАС ТАКОЖ СПЛИВАЄ, ЗАБИРАЮЧИ ВСЕ БІЛЬШЕ НЕВИННИХ ЖИТТІВ ІЗ КОЖНОЮ БЕЗДІЯЛЬНІСТЮ.
САМЕ ТОМУ ПРО ЦЕ ПОТРІБНО ГОВОРИТИ.
bottom of page